Akční nabídka

+420 724 006 106
info@gapa-vahy.cz
Facebook Twitter

Cementová sila

Image 0 - Cementové silo

Silo se používá pro krátkodobé uskladnění sypkých hmot, jako je cement, popílek apod.

Sila dodáváme v objemech 15 až 80 m3. Silo může být jednokomorové či dvoukomorové.

Poptat cementové silo

Jednokomorové silo

Výhodou jednokomorového sila je větší zásoba jednoho typu uskladněného materiálu, a tím nižší frekvence zásobování.

Dvoukomorové silo

Výhodou dvoukomorového sila je možnost uskladnění více druhů materiálu, a tím možnost výroby více druhů směsí.

Sila jsou vybavena komponenty (přetlaková klapka, filtry, provzdušnění, …) pro hladký chod technologie a splňují všechny požadavky na životní prostředí. K silům patří nosná ocelová konstrukce, obslužný žebřík s košem a bezpečnostní zábradlí umožňující pravidelnou kontrolu a údržbu sila.

Volitelné vybavení sila:

  • Měření hladiny ve dvou a více bodech. To znamená, že silo je osazeno snímáním min. a max. hladiny materiálu a mezipolohou, kdy zařízení signalizuje pouze tyto polohy.
  • Kontinuální měření hladiny zajišťuje nepřetržitou kontrolu hladiny v sile. Toto měření se zajišťuje mikrovlnou sondou uvnitř sila a vyhodnocovací jednotkou, která může být umístěna ve velínu.
  • Měření množství materiálu pomocí tenzometrů, které se “lepí” na nohy sil. Tato metoda je velmi přesná a nenáročná na instalaci.

Sila dodáváme nová i repasovaná. Nové silo se vyrábí přesně dle potřeb zákazníka. Repasované silo je opraveno a ošetřeno nátěrem pro jeho dostatečnou životnost a je levnější než nové.

Nezávislý řídicí rozvaděč pro ovládání příslušenství sil

Řídicí rozvaděče jsou vyráběny ve společnosti GAPA cz a.s. z velmi kvalitních komponentů, tak aby dlouhodobě plnily svou funkci v náročných průmyslových podmínkách. Rozvaděče mají odpovídající krytí (IP) a pro použití v zimním období se vybavují temperovací sadou. Ovládání příslušenství sil probíhá plně automaticky nebo manuálně pomocí ovladačů umístěných přímo na rozvaděči.
Pro funkci plnění sil lze rozvaděč vybavit sirénou a majáky upozorňující obsluhu na dosažení maximální hladiny v sile. Rozvaděč je plně funkční i při vypnutém stroji.

Řídicí rozvaděče slouží k:

  • Cyklickému provzdušňování uskladněného materiálu v sile
  • Ovládání oklepů filtrů
  • Hlídání hladiny uskladněného materiálu

Dopravu, montáž a servis zajišťujeme po celé ČR i v zahraničí.

Kontaktní informace